monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

sukienki na wesele
Moda

Sukienki na wesele – przegląd opcji, wybór najlepszych rozwiązań

Sezon wiosenno-letni oznacza wiele rzeczy, w pośród nich – wesela! To z kolei niechybny znak, że czas rozejrzeć się za odpowiednią kreacją. W jaki sposób wybrać sukienkę na wesele?

O czym należy pamiętać?

Jedną z podstawowych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, by sukienka nie była… zbyt jasna. Utarło się, że kolor biały i jasne odcienie beżu są zarezerwowane wyłącznie dla panny młodej. Zdarzają się oczywiście sytuacje, w których sama zainteresowana prosi kobiety przybywające na wesele, by „korzystały” z tej barwy swobodnie, jednak jeśli takie słowa nie padły w żadnym momencie, to oznacza jedno: biała sukienka może okazać się nietaktem. Warto zatem zdecydować się na inną barwę tak, by nie odbierać blasku pannie młodej.

Dodatkowo, jeśli to ślub kościelny, a sukienka ma głęboki dekolt lub odkryte plecy, warto zadbać o to, by na czas ceremonii w świątyni okryć się delikatnie, choćby bolerkiem. Jeśli młodzi zdecydowali się na ślub w kościele, to może oznaczać, że wiara jest dla nich istotna, a pokazanie się na uroczystości w stroju odkrywającym zbyt wiele mogłoby sprawić im nieco dyskomfortu. Nie oznacza to jednak, że sukienki na wesele muszą być zabudowane – wystarczy zadbać o odpowiednie okrycie na czas mszy. Później – (niemalże) wszystkie chwyty dozwolone!

Krój sukienki na wesele a sylwetka

Sukienka weselna powinna być odpowiednio dopasowana do sylwetki. W ten sposób można zapewnić sobie świetny wygląd. Przykładowo, panie posiadające wciętą talię (tzw. klepsydry) mogą postawić na kroje dopasowane w tym miejscu. Powinny jednak unikać sukienek, które mogłyby ujawniać zazwyczaj szerokie w tym typie sylwetki biodra i uda.

Odpowiednie dopasowanie sukienki do figury to gwarancja sukcesu. Nawet najpiękniejsza sukienka na wesele, nałożona przez osobę, której sylwetka po prostu nie pasuje do tego stroju, niestety nie będzie wyglądać dobrze.

Ciemne kolory na wesele – tak czy nie?

Wiadomo już, że nałożenie jasnej sukienki nie jest w dobrym tonie, zwłaszcza jeśli panna młoda wyraźnie sobie tego nie życzy. Jednak co z ciemnymi barwami? Przyjęło się, że nałożenie czarnej kreacji (nie dotyczy męskich garniturów!) może przynieść pecha młodej parze, dlatego panie raczej unikają tego koloru wybierają sukienki na wesele. Choć to oczywiście zabobon, niektórych zwyczajów nie warto ignorować, choćby dla spokoju ducha co bardziej przesądnych weselników.

Nie oznacza to jednak, że nałożenie innego koloru w ciemniejszym odcieniu będzie nietaktem. Granaty, butelkowe zielenie czy brązy są jak najbardziej na „tak”, zwłaszcza jeśli zostaną umiejętnie połączone z interesującymi dodatkami!