monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

urządzenia do placu zabaw
Lifestyle

Jak dobrać urządzenia do placu zabaw?

Plac zabaw dla dzieci to szczególne miejsce- najmłodsi nie tylko doskonalą tutaj swoje umiejętności ruchowe, lecz również rozwijają się pod kątem społecznym. Urządzenia dostępne dla dzieci muszą być przede wszystkim bezpieczne, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Jak je dobierać?

Kwestie związane z bezpieczeństwem

Place zabaw muszą być miejscami bezpiecznymi, w których dzieci mogą przyjemnie spędzać czas wolny. Ważne, aby urządzenia, do których będą miały dostęp, wykonane były z najwyższej jakości materiałów. Gwarantują one stabilność oraz trwałość całej konstrukcji, dzięki czemu poszczególne elementy są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ważne, aby materiały były też odporne na działanie czynników atmosferycznych- zarówno wysokich temperatur, jak i lodu czy śniegu. Dotyczy to zwłaszcza zewnętrznych placów zabaw.

Atrakcje dla młodszych i starszych dzieci

Dobierając odpowiednie sprzęty na plac zabaw, warto zadbać, aby coś dla siebie znalazły tam zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Podstawowym elementem wyposażenia jest oczywiście piaskownica dla dzieci, którą można unowocześnić na przykład za pomocą instalacji mini koparki do nabierania i przenoszenia piasku. Bardzo ważna jest równie zjeżdżalnia- obecnie w modzie są zjeżdżalnie wielopoziomowe, połączone z innymi elementami, na przykład linkami do wspinania. Alternatywą dla wielofunkcyjnej zjeżdżalni będą osobne linarie. Na placu zabaw powinny też pojawić się huśtawka dla dziecka oraz bujaki. Huśtawki zamknięte przeznaczone będą dla maluszków, natomiast otwarte- dla starszaków. Bujaki natomiast dedykowane są głównie najmłodszym. Urządzając miejsce do zabawy, nie można też zapomnieć o karuzelach. Niewielkie karuzele na place zabaw będą dobrym wyborem dla małych dzieci, jednak dla starszych warto wybrać nieco bardziej zaawansowaną technicznie konstrukcję.

Efektowny design dla wymagających

Dobierając sprzęty na plac zabaw, nie można zapomnieć o efektach wizualnych, które w szczególności cenią sobie właśnie dzieci. Obecnie bardzo modne stało się aranżowanie przestrzeni w konkretnym stylu, na przykład na wioskę rybacką czy zoo. W takim przypadku możemy wyposażyć plac zabaw w zjeżdżalnię-statek bądź bujaczki w kształcie zwierzaków. Możliwości jest naprawdę sporo, a cała kompozycja z pewnością przyciągnie wielu zainteresowanych. Niemniej jednak możemy również urządzić plac zabaw w tradycyjny sposób, dobierając atrakcyjne pod względem kolorystycznym urządzenia. Ważne, aby postawić na ich różnorodność, dzięki czemu każde dziecko znajdzie na placu zabaw coś dla siebie.

Szukasz placu zabaw dla dzieci do domu, szkoły lub przedszkola? Sprawdź https://mojebambino.pl/99/Place-zabaw-ogrod!