monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

Czy warto jechać na obóz
Lifestyle

Czy warto jechać na obóz?

Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekają na wakacje. W mieście ciężko przetrwać upalne dni, dlatego rodzice coraz częściej decydują się wysłać swoje pociechy na obóz lub kolonie. Warto zaznaczyć, że obozy młodzieżowe są organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju. W tym artykule wymienimy najważniejsze zalety obozów młodzieżowych, a także podpowiemy, gdzie najszybciej można je znaleźć.

Zalety obozów młodzieżowych

Główną zaletą obozów jest możliwość poznania nowych osób. Uczestnicy obozu pochodzą z różnych środowisk i są w różnym wieku. Dzięki temu nastolatek uczy się otwartości, tolerancji oraz integracji z innymi. Najlepiej wysłać dziecko na obóz bez żadnych kolegów, ponieważ wtedy najszybciej nauczy się funkcjonowania w większej grupie osób. Niektóre znajomości będą kontynuowane również po powrocie do domu. Można śmiało powiedzieć, że obozy uczą samodzielności i dysponowania pieniędzmi. Odpowiedzialnie rozplanowane muszą być wszystkie drobne sumy, jakie dzieci dostają od rodziców. Tylko od dzieci zależy, na co pieniądze zostaną wydane. W ten sposób można się nauczyć szacunku do pieniędzy oraz pracy. Szczególnie dużym uznaniem cieszą się obozy tematyczne, które są organizowane każdego roku. Nie musisz się również o nic martwić, ponieważ dzieci są pod stałą opieką dorosłych i wykwalifikowanych osób. Doświadczeni opiekunowie i pedagodzy umieją odpowiednio zorganizować czas. Dzięki temu uczestnicy obozu nigdy nie są pozostawieni sami sobie. Do nieszczęśliwych wypadków dochodzi najczęściej wtedy, gdy nikt nie pilnuje dzieci.

Atrakcje na obozie

Nastolatek nie może narzekać nad brak zajęć i monotonię podczas obozu. W zależności od tego, jaki rodzaj obozu wybierzesz, twój młodzieniec będzie mógł uczestniczyć w językowych warsztatach, zajęciach jazdy konnej lub turniejach piłkarskich. W ten sposób maluch uczy się otwartości na różne aktywności. Warto wspomnieć, że kolonie oferują możliwość uprawiania sportów ruchowych oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Określone zasady zawsze panują na obozach. Chodzi tu przede wszystkim o porządek w pokoju oraz konkretne godziny posiłków i stawiania się na zbiórki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że konkursy na czystość są często organizowane na obozach. Dzięki temu dziecko uczy się punktualności oraz dostosowania do reguł tam panujących. Poczucie dumy powoduje zawsze u dziecka powrót z kolonii. Jeśli już decydujesz się wysłać dziecko na pierwsze kolonie to zadbaj o to, żeby wyjazd nie był bardzo oddalony od miejsca zamieszkania. Czasami zdarza się, że rodzice muszą przyjechać, jeśli tęsknota dziecka za domem jest zbyt duża. Warto zaznaczyć, że tęsknota to normalne uczucie, które występuje szczególnie podczas pierwszego wyjazdu samodzielnego. Chodzi głównie o to, żeby mieć stały kontakt z dzieckiem i regularnie pytać o jego samopoczucie. Nie można jednak przesadzać, dlatego lepiej nie wydzwaniać zbyt często.