monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

wypryski na twarzy po 40
Uroda

Wypryski na twarzy po 40? Da sie z nimi wygrać!

Wielu osobom wypryski na twarzy kojarzą się z okresem dojrzewania. Powszechnie uznaje się, że jest to problem, który dotyka nastolatków, a wraz z wejściem już w starszy wiek, utrapienie związanie z zanieczyszczoną cerą samo się rozwiązuje.

Jednak niestety nie u wszystkich. Są osoby, u których pryszcze pozostają na twarzy pomimo 2 bądź 3 z przodu, a czasem wręcz po dekadzie spokoju powracają na twarz trzydziestolatków, czterdziestolatków – sprawiając, że osoby te mają duży problem, czy wybierać kurację na pierwsze zmarszczki bądź kosmetyki dla nastolatków. Wypryski na twarzy po 40, tak samo, jak i wieku 14 lat skutecznie mogą odebrać pewność siebie, radość z życia, a pozostawić frustracje i smutek. Jaki jest powód pojawienia się trądziku w dorosłości i jak sobie z nim radzić?

Czy wszystkiemu winne hormony?

Burza hormonów w okresie dorastania uznawana jest za coś oczywistego. Jednak kiedy hormony wariują po czterdziestce, zdecydowanie trzeba przyjrzeć się temu wraz ze specjalistą. Warto odwiedzić dermatologa, endokrynologa oraz ginekologa. Odpowiednie badania wskażą czy ten problem rzeczywiście ma podłoże hormonalne, a specjaliści zapiszą nam dopasowaną kurację.

Przyjrzyj się swojej rutynie pielęgnacyjnej

Często nie poświęcamy zbytniej uwagi używanym kosmetykom. Wydaje nam się, że spełniają swoją funkcję, a mimo to mogą nam szkodzić. Trzeba pamiętać, jak ważne jest dokładne oczyszczanie buzi z makijażu oraz regularnie złuszczanie jej delikatnymi peelingami. Demakijaż to naprawdę podstawą pielęgnacji twarzy. Dermatolog powinien pomóc dobrać nam odpowiednie kremy, żele czy lotion, tak aby służyły naszej cerze oraz nie posiadały składników zapychających.

Styl życia ma znaczenie

Często zapominamy, że to, jaki styl życia prowadzimy, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i wyglądu. Zła dieta, używki i ciągły stres zdecydowanie zostawią piętno na naszej twarzy. W walce o piękną cerę należy odstawić żywność wysoko przetworzoną, a podstawą naszych posiłków powinny być warzywa, owoce oraz zdrowe zboża. Jeżeli żyjemy w ciągłym pośpiechu i stres towarzyszy nam na co dzień, koniecznie musimy znaleźć czas na odpoczynek, relaks i sen. Kortyzol, zwany hormonem stresu ma niebagatelny wpływ na wygląd naszej twarzy. Łatwo można zaobserwować, jak psuje się cera w tych trudniejszych dniach w naszym życiu. Nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne.

Chociaż wydaje się, że wypryski na twarzy po 40 to sprawa beznadziejna, wcale tak nie jest. Czasem wystarczy wprowadzić kilka drobnych modyfikacji w naszym życiu, aby zaobserwować zmiany na lepsze.