monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

jak zrobić wosk do depilacji
Uroda

Jak zrobić wosk do depilacji? – domowe sposoby

Depilacja woskiem kojarzy się nam w znacznej mierze z wizytą u kosmetyczki. Dość często zabieg depilacji tą formą nie należy do najtańszych. Jednak dzięki innowacjom na rynku urody i kosmetyków, taką depilację można również przeprowadzić taniej w domu. Wykonuje się ją najczęściej za pomocą plastrów do depilacji. Istnieją jednak również inne sposoby, które pomogą zapewnić gładką skórę ciała na dłużej. Do takich środków należy domowy wosk do depilacji, który nie jest wcale trudny do zrobienia.

Jak zrobić wosk do depilacji?

Wosk do depilacji można bez większego problemu zrobić samodzielnie. Do tego potrzebne będą jedna szklanka cukru, sok z połowy cytryny oraz 1/4 szklanki płynnego miodu. Wszystkie składniki trzeba dobrze ze sobą wymieszać. Najłatwiej jest podgrzewać je na małym ogniu na kuchence, aż rozpuszczą się i zmienią w płynny syrop. W innym przypadku można skorzystać z mikrofalówki. Gdy składniki uzyskają jednorodną konsystencję, należy dodać do nich wyciśnięty sok z połówki cytryny, a następnie jeszcze przez chwilę podgrzewać. Po tym można przygotować skórę do depilacji i cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Innym sposobem na domową depilację jest również wykorzystanie pasty na bazie cukru. Jest to depilacja na zimno i przypomina tę z woskiem. Polega ona na tym, że pastę cukrową smaruje się na danej powierzchni ciała, a później, gdy zaschnie, odrywa się, wyrywając ją wraz z cebulkami włosów.

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Samodzielne zabiegi usuwania włosów na ciele za pomocą wosku wymaga od nas przygotowania. Wtedy efekt będzie lepszy, pozbawiony podrażnień, a ból zminimalizowany. Kilka dni przed samodzielną depilacją domowym woskiem, należy zrezygnować z opalania się i stosowania kremów z kwasami. Skóra powinna być czysta i osuszona. Kilka dni wcześniej przed depilacją można wykonać gruboziarnisty peeling, który odsłoni włoski. Na skórze przed woskiem nie mogą znajdować się duże siniaki, ranki, świeże strupki, wypryski. Pieprzyki i znamiona warto zabezpieczyć małym plasterkiem, by nie naruszyć ich powierzchni. Depilacja za pomocą wosku nie jest odpowiednia dla osób o skórze naczynkowej, żylakami oraz zapaleniem mieszka włosowego.

Czym zmyć wosk do depilacji?

Wiele kobiet zna ból przyklejonego do skóry wosku. Wosk do depilacji najlepiej jest usunąć za pomocą tłustych substancji takich jak oliwka do ciała, a nawet olej, gdy pod ręką brakuje innych produktów. Tłusty płyn należy nałożyć na wacik, a następnie przetrzeć brudne od wosku miejsce na ciele.