monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

sukienka na plażę
Moda

Sukienka na plażę – jak ją wybrać?

Lato to szczególna pora roku – ogromna ilość słońca, wysoka temperatura i sezon urlopowy powodują, że chętnie w tym okresie udajemy się na plażę. Wiąże się to jednak ze sporą trudnością w doborze stroju. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najczęściej polecanym ubiorem jest sukienka. Jednak jaka sukienka na plażę będzie najlepsza? Jak się ją powinno wybierać, aby było w niej nie tylko wygodnie, lecz również, aby można się było poczuć modnie?

Jaki materiał wykonania?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, którą trzeba mieć na uwadze, gdy wybiera się sukienkę na plażę to, z jakiego powinna ona być wykonana materiału. Odbijać się to będzie nie tylko na wyglądzie danej sukienki, lecz przede wszystkim na tym, jak będzie się ona układała na ciele, a także jak mocno będzie przepuszczała powietrze, co rzecz jasna wpływać będzie na wygodę jej noszenia. Co zatem w pierwszej kolejności można polecić?
Najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się materiał wykonania sukienki, to że musi ona być pochodzenia naturalnego. Różnego rodzaju sztuczne produkty lub też materiały jedynie z niewielką domieszką naturalnych składników, powodować będą zapacanie się skóry, a to szybko przełoży się na jej podrażnienie i duży dyskomfort. Letnia sukienka na plaże musi być zrobiona z materiału naturalnego, który będzie przewiewny i bezpieczny dla skóry. Szczególnie poleca się w tym wypadku takie produkty, jak bawełna, czy też jedwab lub len.

Jaka długość sukienki?

Kolejną sprawą, o której warto pomyśleć podczas wybierania sukienki na plażę to czy ma to być wersja dłuższa, czy też krótsza? Jaka długość sukienki w tym wypadku będzie najlepsza?
Oczywiście wiele w tym wypadku zależy po prostu od gustu i upodobań, lecz przyjmuje się, że na plaży znacznie lepiej sprawdzi się sukienka nieco krótsza, która zapewni więcej dostępu słońca do ciała, a także da sporo więcej przewiewności, a tym samym ochłody. Rzecz jasna duże znaczenie podczas dobierania sukienki na plaże ma to, w jakim stopniu posiada się opaloną skórę. Jeśli jest ona blada, a tym samym bardzo delikatna i wrażliwa na promienie słoneczne, poleca się jednak jej przykrycie dłuższą sukienką.

Jaki kolor sukienki na plażę?

Ostatnią sprawą, o której warto pomyśleć, gdy wybiera się sukienkę na plażę to, w jakiej powinna ona być utrzymana kolorystyce? W tym wypadku możliwe do wybrania warianty są naprawdę bardzo bogate. Może to być bowiem sukienka o jednolitym kolorze, jak i taka, która będzie wielokolorowa. Szczególnie dużą popularnością na plaży cieszą się modele wzorzyste, które mają na sobie pasy lub też kwiatki.