monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

sukienka na plażę
Moda

Sukienka na plażę – jak ją wybrać?

Lato to szczególna pora roku – ogromna ilość słońca, wysoka temperatura i sezon urlopowy powodują, że chętnie w tym okresie udajemy się na plażę. Wiąże się to jednak ze sporą trudnością w doborze stroju. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie najczęściej polecanym ubiorem jest sukienka. Jednak jaka sukienka na plażę będzie najlepsza? Jak się ją powinno wybierać, aby było w niej nie tylko wygodnie, lecz również, aby można się było poczuć modnie?

Jaki materiał wykonania?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, którą trzeba mieć na uwadze, gdy wybiera się sukienkę na plażę to, z jakiego powinna ona być wykonana materiału. Odbijać się to będzie nie tylko na wyglądzie danej sukienki, lecz przede wszystkim na tym, jak będzie się ona układała na ciele, a także jak mocno będzie przepuszczała powietrze, co rzecz jasna wpływać będzie na wygodę jej noszenia. Co zatem w pierwszej kolejności można polecić?
Najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się materiał wykonania sukienki, to że musi ona być pochodzenia naturalnego. Różnego rodzaju sztuczne produkty lub też materiały jedynie z niewielką domieszką naturalnych składników, powodować będą zapacanie się skóry, a to szybko przełoży się na jej podrażnienie i duży dyskomfort. Letnia sukienka na plaże musi być zrobiona z materiału naturalnego, który będzie przewiewny i bezpieczny dla skóry. Szczególnie poleca się w tym wypadku takie produkty, jak bawełna, czy też jedwab lub len.

Jaka długość sukienki?

Kolejną sprawą, o której warto pomyśleć podczas wybierania sukienki na plażę to czy ma to być wersja dłuższa, czy też krótsza? Jaka długość sukienki w tym wypadku będzie najlepsza?
Oczywiście wiele w tym wypadku zależy po prostu od gustu i upodobań, lecz przyjmuje się, że na plaży znacznie lepiej sprawdzi się sukienka nieco krótsza, która zapewni więcej dostępu słońca do ciała, a także da sporo więcej przewiewności, a tym samym ochłody. Rzecz jasna duże znaczenie podczas dobierania sukienki na plaże ma to, w jakim stopniu posiada się opaloną skórę. Jeśli jest ona blada, a tym samym bardzo delikatna i wrażliwa na promienie słoneczne, poleca się jednak jej przykrycie dłuższą sukienką.

Jaki kolor sukienki na plażę?

Ostatnią sprawą, o której warto pomyśleć, gdy wybiera się sukienkę na plażę to, w jakiej powinna ona być utrzymana kolorystyce? W tym wypadku możliwe do wybrania warianty są naprawdę bardzo bogate. Może to być bowiem sukienka o jednolitym kolorze, jak i taka, która będzie wielokolorowa. Szczególnie dużą popularnością na plaży cieszą się modele wzorzyste, które mają na sobie pasy lub też kwiatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *