monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

Obrączki z brylantami alternatywą dla klasycznych
Moda

Obrączki z brylantami – synonim luksusu

Ślub to wyjątkowe wydarzenie dla każdej Młodej Pary. Jest on poprzedzony wielotygodniowymi przygotowaniami, podczas których podejmowane są decyzje dotyczące wyboru odpowiedniej sali, oprawy muzycznej, serwowanego menu czy listy zaproszonych gości. Wśród tych wielu istotnych decyzji warto jednak zwrócić uwagę na szczególny symbol tego ważnego dnia, a mianowicie – obrączki ślubne.

Moda ślubna

Moda ślubna jest szerokim pojęciem, obejmującym między innymi suknię ślubną Panny Młodej oraz odświętny stój Pana Młodego. W każdym kolejnym sezonie pojawiają się nowe trendy, dotyczące koloru sukni, jej kroju, ilości i rodzaju zdobień oraz wykonywanego makijażu czy upięcia włosów. Zmienne trendy ujawniają się również w motywach przewodnich wesel, w tym na przykład w dominujących barwach. Są jednak kroje i wzory bardzo klastyczne i uniwersalne, które nie podążają za zmianą, lecz są ponadczasowe.

Moda w biżuterii ślubnej

Podobnie jak w innych wymiarach mody ślubnej, tak i w przypadku biżuterii można wyróżnić dwa główne trendy. Pierwszy z nich obejmuje nowości, zmieniające się praktycznie wraz z nadejściem każdego, kolejnego sezonu. Zmiany te mogą dotyczyć stosowanych wzorów, kształtów, kamieni oraz elementów wykończenia. Drugie zupełnie odmienne podejście do tego tematu opiera się na klasyce. Modele są proste i uniwersalne.

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne, podobnie jak inna biżuteria ślubna, wpisują się w te dwa zgoła odmienne podejścia. Z jednej strony Pary Młode bardziej konserwatywne wybierają modele klastyczne i bardzo proste. W drugim przypadku obrączki ślubne mają odzwierciedlać indywidualizm danej Pary. W takiej sytuacji warto zdecydować się na spersonalizowane modele wykonywane na specjalne życzenie. Są one wówczas wyjątkowe. Jeszcze do niedawna obrączki ślubne Pary Młodej różniły się jedynie rozmiarem. Obecnie coraz częściej różni je nie tylko rozmiar, ale i grubość, odcień czy rodzaj zastosowanych zdobień.

Trendy w obrączkach ślubnych

Zgodnie z najnowszymi trendami ślubnymi obrączki powinny być dość delikatne i subtelne. Ponadto zmiany dotyczą stosowanych kolorów w tym białego lub różowego złota. Zwłaszcza ten ostatni odcień cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Młodych Par.

Obrączka z brylantami

Wśród propozycji z kamieniami szlachetnymi obrączki z brylantami są coraz chętniej wybierane przez Panny Młode, choć coraz powszechniej zdarzają się sytuacje, w których są one wykorzystywane w modelach dla panów. Kamienie stanowią synonim luksusu, a ich kształt zależy od oczekiwań Młodej Pary, zasobności jej portfela oraz możliwości obróbki danego kamienia szlachetnego. Jednymi z najpiękniejszych i najchętniej wybieranych kamieni szlachetnych są brylanty. Są one niezwykle eleganckie i mogą być z powodzeniem łączone z rozmaitymi kolorami złota, jak i rożnymi wzorami obrączek.

Brylanty występują w przyrodzie dość rzadko, co czyni je unikalnymi i pożądanymi. Można je odnaleźć między innymi w Brazylii czy Indiach. Nieobrobione kamienie są matowe, natomiast odpowiedni szlif brylantowy wydobywa z nich niezwykłe piękno i blask. To sprawia, że przyciągają one spojrzenie oraz robią niesamowite wrażenie. Wśród tych przepięknych szlachetnych kamieni największym zainteresowaniem cieszą się okazy bezbarwne.

Warto jednak zauważyć, że w ostatnich latach coraz większe grono zwolenników zyskują kamienie kolorowe, w tym: diamenty czarne, różowe, niebieskie czy zielone. Diamenty są synonimem zwycięstwa, władzy i mądrości. Ponadto, posiadają one cenne właściwości prozdrowotne, w tym: korzystne działanie na gospodarkę hormonalną, przyspieszenie regeneracji organizmu czy zwiększenie jego odporności na infekcje o różnorodnym pochodzeniu.