monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

modne koloryzacje
Uroda

Poznajcie modne koloryzacje jasny brąz. Jak uzyskać taki odcień na włosach i jak o nie dbać?

Wiele kobiet szuka odpowiedniego koloru włosów. W przypadku brunetek, które chcą rozjaśnić włosy, ale nie chcą stawiać od razu na blond i chcą przejść łagodniejszą metamorfozę może sprawdzić się jasny brąz. Taka koloryzacja będzie odpowiednia także dla blondynek, które chcą nieco przyciemnić kolor. Na jakie modne koloryzacje jasny brąz można postawić? Jak uzyskać odcień i jak o niego dbać?

Modne koloryzacje jasny brąz – co warto wybrać? 

Jasny brąz nie jedno ma imię. Można zdecydować się na wiele różnych odcieni. Odcień zimnego kakao to ciekawa propozycja. Można też zdecydować się na jasny złoty brąz czy jasny popielaty brąz. Koloryzacja zimne kakao jest odpowiednia do zimnej, a także oliwkowej cery. Dobrze będą w niej się prezentować kobiety z brązową, ciemną tęczówką oczu. Chcąc postawić na ciepły odcień, który jest odpowiedni dla tych kobiet, które mają typ urody wiosna lub jesień, warto wybrać jasny złoty brąz. Taki kolor może mieć złote, ale i lekko miedziane refleksy. Posiadając ciepły odcień skóry i jasną tęczówkę oka, warto zdecydować się właśnie na ten odcień. Dla naturalnych szatynek, ale i kobiet, które mają odcień chłodnego blondu odpowiednia może być koloryzacja popielaty brąz. To kolor, który naturalnie występuje u wielu Słowianek i często wystarczy wykonać lekkie tonowanie, by wydobyć odpowiedni odcień.          

Jak uzyskać jasny brąz na włosach? 

Wiele osób zastanawia się, jak uzyskać jasny brąz na włosach. Otóż wszystko zależy od bazowego odcienia włosów. W przypadku tych o ciemnym pigmencie konieczne może być rozjaśnienie, a następnie tonowanie. Gdy kolor bazowy to jasny brąz, ale w nieco innym odcieniu może wystarczyć tonowanie. Z kolei dla blondynek, zarówno kobiet o odcieniu włosów ciepłym, jak i zimnym polecane są farby do włosów jasny brąz. Można wybrać takie, do których dołączone są składniki odżywcze. Dzięki temu włosy po farbowaniu nie są sklejone ciężkie czy pozbawione blasku. Można zdecydować się na koloryzację całych włosów albo delikatne refleksy, choćby w wersji sombre. Należy dbać, by czas utleniania był zgodny z podanym na opakowaniu zarówno przy rozjaśnianiu, jak i farbowaniu włosów. Trzeba pamiętać o przygotowaniu włosów do farbowania. Dzień wcześniej warto wykonać olejowanie, które domyka łuski włosa i sprawia, że są mocniejsze i bardziej lśniące. Polecamy olejowanie na ciepło. W tym przypadku wybrany olejek do włosów nakłada się na lekko wilgotne pasma, następnie sięga się po czepek kosmetyczny, a następnie na kilkanaście minut siada nad miską z parującą wodą. Po spłukaniu olejku można umyć włosy tak jak zwykle, nałożyć kosmetyk termoochronny i wysuszyć. Następnego dnia można przejść do farbowania.              

Jak dbać o włosy w kolorze jasny brąz?  

O włosy farbowane, także te w kolorze jasnego brązu najlepiej dbać stosując metodę OMO. W tym przypadku najpierw włosy myje się na długości odżywką proteinową lub humektantową. Następnie sięga się po szampon i aplikuje go na skórę głowy i włosy u nasady. Może być to produkt z proteinami albo lekki szampon z kwasem hialuronowym. Ostatnim krokiem po zmyciu tych kosmetyków jest nałożenie odżywki emolientowej. Można też sięgnąć po wodę lamelarną do włosów, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku włosów brązowych o ciepłej tonacji. Do włosów brąz w chłodnej tonacji warto raz w tygodniu używać szamponu i odżywki z niebieskimi lub fioletowymi pigmentami. Raz w tygodniu warto wykonywać olejowanie na ciepło i dopasować olejek do porowatości włosów.    

Materiał zewnętrzny