monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

zdrowe przekąski
Zdrowie

Zdrowe przekąski, które warto jeść każdego dnia

Każdy z nas lubi od czasu do czasu przekąsić coś pomiędzy posiłkami. Nie tylko w domu podczas oglądania telewizji, lecz również w pracy. Niestety najczęściej są to przekąski bardzo niezdrowe, które niekorzystnie wpływają na cały organizm, a później na jego zdrowie. Jak się jednak okazuje, przekąski nie muszą być tylko niezdrowymi czipsami, czy też batonikami. Jeśli tylko się chce, można bez trudu znaleźć, a często również samemu przygotować zdrowe przekąski.

Zdrowe czipsy

Jedną z najchętniej jedzonych przekąsek są czipsy. Spożywa się je od niechcenia podczas oglądania telewizji czy też podczas różnego rodzaju spotkań ze znajomymi. Niestety najczęściej kupowane w sklepie czipsy to prawdziwa trucizna, która zatruwa nasze ciała. Nie tylko przepełnione są solą, lecz również szkodliwymi substancjami chemicznymi. Jak się jednak okazuje, bez trudu można zrobić samodzielnie o wiele zdrowsze czipsy. Jak to zrobić?
Jeśli ktoś lubi podjadać sobie w ciągu dnia czipsy, doskonałą propozycją dla takiej osoby będą te wykonane z pieczonych lub też suszonych owoców lub warzyw. Rewelacyjnie w postaci czipsów sprawdzą się np. suszone jabłka pokrojone w małe plasterki lub też banany. Wykonane z takich produktów czipsy są nie tylko mniej kaloryczne, lecz również nie są smażone na niezdrowym tłuszczu.

Pieczone frytki

Innego typu bardzo chętnie spożywaną przekąską są frytki. Niestety zarówno te kupowane w fast foodach, jak i te mrożone nabywane w sklepie, to niezbyt dobra propozycja dla kogoś, kto chce się zdrowo odżywiać. Również i w tym wypadku bez najmniejszego trudu można zrobić samodzielnie frytki i to z wykorzystaniem o wiele zdrowszych składników.
Doskonałym pomysłem na domowe pieczone frytki, są te zrobione z marchewki, pietruszki oraz selera. Co ciekawe, oprócz tego, że są one o wiele zdrowsze, to również wiele osób ceni je za smak, który jest znacznie ciekawszy i atrakcyjniejszy jako przekąska.

Popcorn do filmu

Wiele osób nie wyobraża sobie oglądania żadnego filmu, czy też nawet serialu bez jedzenia w trakcie seansu popcornu. Niestety ten sprzedawany w kinach, a także dostępny w sklepie, jest często nie tylko niesmaczny, lecz również niezdrowy. A przecież przygotowanie takiego przysmaku w domu jest bajecznie proste.
Jedyne co trzeba zrobić, to kupić zwykłą kukurydzę, a następnie zawarte w niej ziarna wrzucić do garnka. Po chwili powinny one zacząć strzelać, tworząc popcorn. Będzie on o wiele zdrowszy, ponieważ bez dodatku sztucznych składników. Dla smaku można gotowy popcorn posypać ulubioną przyprawą, czy też nawet dodać do niego owoce.