monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

zdrowe przekąski
Zdrowie

Zdrowe przekąski, które warto jeść każdego dnia

Każdy z nas lubi od czasu do czasu przekąsić coś pomiędzy posiłkami. Nie tylko w domu podczas oglądania telewizji, lecz również w pracy. Niestety najczęściej są to przekąski bardzo niezdrowe, które niekorzystnie wpływają na cały organizm, a później na jego zdrowie. Jak się jednak okazuje, przekąski nie muszą być tylko niezdrowymi czipsami, czy też batonikami. Jeśli tylko się chce, można bez trudu znaleźć, a często również samemu przygotować zdrowe przekąski.

Zdrowe czipsy

Jedną z najchętniej jedzonych przekąsek są czipsy. Spożywa się je od niechcenia podczas oglądania telewizji czy też podczas różnego rodzaju spotkań ze znajomymi. Niestety najczęściej kupowane w sklepie czipsy to prawdziwa trucizna, która zatruwa nasze ciała. Nie tylko przepełnione są solą, lecz również szkodliwymi substancjami chemicznymi. Jak się jednak okazuje, bez trudu można zrobić samodzielnie o wiele zdrowsze czipsy. Jak to zrobić?
Jeśli ktoś lubi podjadać sobie w ciągu dnia czipsy, doskonałą propozycją dla takiej osoby będą te wykonane z pieczonych lub też suszonych owoców lub warzyw. Rewelacyjnie w postaci czipsów sprawdzą się np. suszone jabłka pokrojone w małe plasterki lub też banany. Wykonane z takich produktów czipsy są nie tylko mniej kaloryczne, lecz również nie są smażone na niezdrowym tłuszczu.

Pieczone frytki

Innego typu bardzo chętnie spożywaną przekąską są frytki. Niestety zarówno te kupowane w fast foodach, jak i te mrożone nabywane w sklepie, to niezbyt dobra propozycja dla kogoś, kto chce się zdrowo odżywiać. Również i w tym wypadku bez najmniejszego trudu można zrobić samodzielnie frytki i to z wykorzystaniem o wiele zdrowszych składników.
Doskonałym pomysłem na domowe pieczone frytki, są te zrobione z marchewki, pietruszki oraz selera. Co ciekawe, oprócz tego, że są one o wiele zdrowsze, to również wiele osób ceni je za smak, który jest znacznie ciekawszy i atrakcyjniejszy jako przekąska.

Popcorn do filmu

Wiele osób nie wyobraża sobie oglądania żadnego filmu, czy też nawet serialu bez jedzenia w trakcie seansu popcornu. Niestety ten sprzedawany w kinach, a także dostępny w sklepie, jest często nie tylko niesmaczny, lecz również niezdrowy. A przecież przygotowanie takiego przysmaku w domu jest bajecznie proste.
Jedyne co trzeba zrobić, to kupić zwykłą kukurydzę, a następnie zawarte w niej ziarna wrzucić do garnka. Po chwili powinny one zacząć strzelać, tworząc popcorn. Będzie on o wiele zdrowszy, ponieważ bez dodatku sztucznych składników. Dla smaku można gotowy popcorn posypać ulubioną przyprawą, czy też nawet dodać do niego owoce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *