monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

makijaż krok po kroku
Uroda

Makijaż krok po kroku – jak wykonać perfekcyjny makijaż?

Makijaż, to dla wielu osób nieodłączny element ich wyglądu. Poprawnie wykonany, może zdziałać cuda, podkreślając nasze atuty, maskując jednocześnie to, czego nie chcemy pokazywać.

Makijaż krok po kroku

Aby wykonać trwały i perfekcyjnie wyglądający makijaż, trzeba stosować się do kilku ważnych zasad. Po pierwsze, zawsze należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Dopasowany do naszych potrzeb krem, zadba o naszą cerę i sprawi, że każdy makijaż będzie trzymał się dłużej.

Kolejnym ważnym elementem naszego makijażu jest podkład, który powinien być idealnie dopasowany do rodzaju i koloru naszej skóry, tak aby zawsze wyglądał świeżo i naturalnie. Ważnym jest tutaj typ naszej cery, ale także efekt, który chcemy uzyskać.

Kolejny ważny krok to makijaż oka. Od tego, czy ma być to makijaż wieczorowy, dający efekt przydymionego oka, czy delikatny makijaż dzienny, będzie zależało jakie produkty wybierzemy do jego wykonania. Mocniejszy makijaż to zwykle cienie i eyelinery oraz mocno wytuszowane rzęsy, natomiast ten bardziej naturalny, to zwykle tylko odrobina podkładu i podkreślenie rzęs maskarą. Makijaż oka, to także brwi, stanowiące obramowanie całej twarzy. Dzięki makijażowi brwi nasze spojrzenie nabiera głębi i wyrazu.

Decydując się na mocniejszy makijaż oka, trzeba liczyć się z tym, że jego wykonanie może przysporzyć niemałych trudności. Jeżeli nie posiadamy w tej materii żadnego doświadczenia, dobrym pomysłem będą więc na przykład lekcje makijażu, oferowane przez profesjonalnych wizażystów.

Przy wykonywaniu makijażu, ciężko również obejść się bez różnego rodzaju produktów przeznaczonych do modelowania twarzy. Bronzer, róż czy rozświetlacz – to właśnie dzięki nim, możemy z łatwością podkreślić wszystkie nasze atuty. Poza tym, dobry puder wykończeniowy, zapewni także większą trwałość makijażu i zapobiegnie świeceniu się twarzy.

Wykonując makijaż, pod żadnym pozorem nie możemy zapomnieć o pomadce – neutralny odcień beżu czy może ognista czerwień? Wszystko zależy od naszej wyobraźni, okazji i typu makijażu, na który się zdecydujemy.

Jeżeli chcemy by nasz makijaż utrzymał się jeszcze dłużej, oprócz wyboru kosmetyków o przedłużonej trwałości, warto zainwestować również w dobry utrwalacz do makijażu. Produkt ten zapewni nieskazitelny wygląd naszego makijaży i znacznie przedłuży jego trwałość.

Makijaż – dlaczego warto się malować?

Makijaż, oprócz poprawy naszego wyglądu, powinien przede wszystkim poprawiać nasze samopoczucie. Odrobina podkładu, pomadka i tusz mogą sprawić, że nawet w ten gorszy dzień poczujemy się o niebo lepiej.