monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

buty sportowe damskie
Moda

Jak wybrać buty sportowe damskie?

Wybór damskiego, sportowego obuwia jest niezwykle istotny z punktu widzenia komfortu zainteresowanej. Dzięki dobrze dobranemu obuwiu można zachować komfort w wielu sytuacjach. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Dla kogo sportowe obuwie?

Buty sportowe damskie powinny znaleźć się w garderobie każdej kobiety. Bez względu na to, czy na co dzień preferuje ona luźny styl sportowy, czy może wybiera raczej ubrania charakteryzujące się romantycznym krojem – sportowe obuwie przyda się z pewnością.

Może okazać się doskonałym wyborem na przykład na wypad na spacer z dziećmi lub podczas dłuższej wędrówki z przyjaciółmi. Dobrze dobrane buty sportowe wcale nie muszą być przeznaczone tylko i wyłącznie do uprawiania sportu – są dobrym wyborem również w wielu sytuacjach życia codziennego.

Jak wybrać najlepsze sportowe obuwie?

Buty sportowe damskie powinny być przede wszystkim dobrze dopasowane pod kątem rozmiaru. Aby było to możliwe, niezbędne jest przymierzenie butów, czy to w sklepie, czy też tuż po ich zakupie online, w domowym zaciszu. W dobrze dopasowanym obuwiu może pozostać około 1-1.5 cm luzu, jednak nie powinna to być ilość znacząco mniejsza lub większa.

Dodatkowo, buty sportowe dla pań powinny charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Przewiewne materiały oraz wytrzymała, ale elastyczna podeszwa mogą sprawić, że obuwie zapewni komfort również podczas bardzo długich wypraw lub w trakcie pełnoetatowego dnia pracy.

Kolor – czy ma znaczenie?

Dobór wariantu kolorystycznego co do zasady jest w pełni uzależniony od gustu kobiety, jednak nie oznacza to że nie warto pamiętać o kilku zasadach. W ten sposób możliwy może okazać się taki dobór obuwia sportowego, by zapewniało ono komfort, a przy tym doskonały wygląd.

Przede wszystkim osoby chcące korzystać z obuwia sportowego na co dzień, powinny zdecydować się na neutralną barwę, która z łatwością dopasuje się do wielu stylizacji. Wśród takich kolorów można wskazać czerń, biel, brąz czy odcienie granatowego. Tego typu barwy świetnie połączą się zarówno z różem, jak i czerwienią, beżem czy klasycznym jeansem.

Warto jednak wziąć pod uwagę również to, do czego mają być przeznaczone buty. O ile białe sportowe obuwie może być dobrym rozwiązaniem na przykład na spacer parkowymi alejkami czy spotkanie z przyjaciółmi lub zakupy, to nie sprawdzi się podczas wyjścia z psem czy zabawy z dziećmi. W takim przypadku dużo lepszą opcją są buty sportowe damskie w nieco ciemniejszych, równie stylowych odcieniach, takich jak wyżej wspomniana czerń czy odcienie szarości.