monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

olejowanie włosów
Uroda

Olejowanie włosów – kiedy może okazać się przydatne?

Dbałość o włosy wkroczyła w ostatnich latach na zupełnie nowy poziom. Wiele osób – nie tylko kobiet – zdało sobie sprawę z nie do końca korzystnych składów wielu drogeryjnych produktów pielęgnacyjnych, takich jak szampony czy odżywki lub maski. Jednocześnie, w świadomości wielu osób pojawiły się dodatkowe zabiegi, takie jak olejowanie. Czym jest ten zabieg i kto powinien się na niego zdecydować?

Olejowanie – dla kogo?

Olejowanie włosów jest zabiegiem, który może wykonywać u siebie absolutnie każdy. Nie ma znaczenia kolor włosów, ich struktura, a nawet skłonność do przetłuszczania się. Paradoksalnie, olejowanie może okazać się nie tylko nieszkodliwe w takiej sytuacji, ale wręcz przynosić korzyści osobom, które zdecydowały się w taki sposób pielęgnować swoje włosy.

Dzięki olejowaniu, możliwa jest poprawa ogólnego stanu włosów. Ważne jest jednak, aby robić to w odpowiedni sposób, a do zabiegu dobierać odpowiednie produkty. W jaki sposób to zrobić?

Jaki olej na początek?

Chcąc rozpocząć przygodę z olejowaniem włosów, można postawić na nieco tańsze rozwiązania lub wręcz… nałożyć na nie olej, który akurat ma się w domu. W takiej sytuacji chodzi głównie o sprawdzenie, czy taka forma pielęgnacji nam odpowiada, czy raczej nie jest dla nas trafionym wyborem. Na pierwszy zabieg sprawdzi się oliwa z oliwek, olej kokosowy, a w razie braku powyższych – nawet olej rzepakowy.

Gdy okaże się, że olejowanie włosów jest dobrym zabiegiem dla kosmyków, a Ty nie masz z nim problemu – warto jednak zainwestować w nieco bardziej specjalistyczne produkty, dopasowane bezpośrednio do potrzeb włosów. W tym celu określa się między innymi ich porowatość.

Jak olejować włosy?

Po dobraniu odpowiedniego oleju, należy znaleźć również odpowiednią technikę. Można podejmować się olejowania na sucho i wówczas wystarczy nałożyć jedną-dwie łyżki oleju (w zależności od długości kosmyków) na suche, niezwilżone pasma. Olej pozostawia się na włosach przez określony czas, a później należy zemulgować go ulubioną odżywką i dokładnie zmyć. To bardzo istotny krok, gdyż niewystarczające pozbycie się resztek oleju z włosów może sprawić, że będą one wyglądać niezbyt świeżo, a to z kolei może spowodować zniechęcenie do olejowania.

Można również przeprowadzić ten zabieg stosując tzw. podkład. Może nim być zwykła woda, woda różana i wiele innych produktów, które korzystnie działają na włosy. Wówczas nakłada się przybliżoną ilość oleju co w poprzednim przypadku, tyle że na wcześniej zwilżone danym specyfikiem kosmyki. Kolejne kroki przebiegają tak samo.