monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

krem do cery naczynkowej
Uroda

Jak wybrać krem do cery naczynkowej?

Wśród różnych rodzajów cery można przede wszystkim wyróżnić cerę naczynkową. W obecnych czasach coraz więcej kobiet posiada ten typ cery. Dość istotne są zasady związane z jej odpowiednią pielęgnacją, ponieważ cera naczynkowa często jest również cerą wrażliwą. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat oraz poznać zasady wyboru najlepszego kremu do pielęgnacji tego typu cery.

Flawonoidy

Krem do cery naczynkowej powinien mieć w swoim składzie liczne substancje aktywne, które w pozytywny sposób wpłyną na stan skóry każdej kobiety. Wśród nich można w szczególności wyróżnić flawonoidy, które mają niezwykle korzystne działanie. Są to związki o charakterze przeciwzapalnym, które likwidują stan zapalny znajdujący się na skórze. Dodatkowo mają również właściwości uszczelniające naczynia krwionośne, co jest bardzo korzystne w przypadku posiadania cery wrażliwej. Flawonoidy pozyskuje się z dość zróżnicowanych produktów. Wśród nich można na przykład wymienić arnikę, rumianek, czy też nagietek.

Witaminy

W składzie kremu do cery naczynkowej powinny się również znaleźć witaminy, które mają pozytywny wpływ na stan wrażliwej skóry. Najlepsze w tym przypadku będzie połączenie kilku witamin, ponieważ wtedy efekty ich działania będą zwiększone. W kremie powinna się znaleźć w szczególności witamina C, która ma działanie przeciwutleniające, a także rozjaśniające przebarwienia na skórze. Istotna jest również zawartość witaminy PP, która w pozytywny sposób wpływa na stan ukrwienia skóry u danej osoby.

Zioła

Zioła to kolejny ważny element wszystkich kremów do cery naczynkowej. W bardzo łagodny sposób wpływają one na stan skóry, a także sprawiają, że nabiera ona zdrowego wyglądu. Wśród najczęściej wybieranych ziół do tego rodzaju produktów można wymienić krwawnik pospolity, który ma działanie przeciwzapalne. Korzystne właściwości mają również kasztanowiec zwyczajny oraz nagietek lekarski. Kasztanowiec uszczelnia naczynia krwionośne, a nagietek również ma właściwości przeciwzapalne.

Dodatki

W kremach do cery naczynkowej mogą się również znajdować pewne dodatkowe substancje. Wśród nich wymienia się na przykład algi morskie, które charakteryzują się działaniem wzmacniającym na naczynia krwionośne. Dodatkowo w ich składzie można znaleźć liczne substancje, które w pozytywny sposób wpływają na stan skóry. Są to między innymi witaminy, ale także minerały. Dodatkowo w kremach tego rodzaju można również znaleźć taką substancję jak MSM. Jest to organiczna siarka, która ma korzystny wpływ na stan skóry.