monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

kwas glikolowy
Uroda

Kwas glikolowy – co warto o nim wiedzieć?

Najbardziej znaną, a jednocześnie wykazująca się najefektywniejszym działaniem substancją używaną w kosmetyce, jest bez wątpienia kwas glikolowy. Z tego też powodu często znaleźć go można w różnego rodzaju kosmetykach w postaci kremów, maseczek czy też olejków. Co jedna konkretnie kryje się w tej substancji? Czym ona jest, jakie są jej właściwości, a także, w jaki sposób przebiega jej działanie?

Czym jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy, czy też jak często jest również nazywany, kwas hydroksyoctowym, to organiczny związek, który zaliczany jest do najprostszych alfa-hydroksykwasów, czyli kwasów złuszczający z grupy AHA. Pozyskuje się go przede wszystkim z trzciny cukrowej, lecz równie często znaleźć można na rynku odmiany wytworzone z buraków cukrowych, agrestu, jabłek czy też winogron.
Dzięki temu, że kwas ten ma bardzo prostą budowę, może szybko i bardzo łatwo wnikać w nawet najgłębsze warstwy skóry. Powoduje to, że rewelacyjnie nadaje się do zadania polegającego na jej złuszczaniu. Co więcej, polecany jest on dzięki temu do właściwie każdego rodzaju skóry. Sucha skóra dzięki stosowaniu kosmetyków z takim kwasem stanie się doskonale nawilżona i wygładzona, natomiast skóra przetłuszczona otrzyma równowagę pH, a także odpowiednie odżywienie i wygładzenie.

Jakie jest działanie kwasu glikolowego?

Nie da się ukryć, że dzięki swojemu działaniu, kwas ten znaleźć można w naprawdę wielu najróżniejszych kosmetykach i środkach pielęgnujących używanych do skóry. Zdecydowanie najczęściej jednak znaleźć go można w różnego rodzaju peelingach, które mają postawione za cel zregenerowanie skóry. Jakie konkretnie skutki mogą przynieść takie kosmetyki z kwasem glikolowym?
Przede wszystkim zwrócić tu trzeba uwagę na to, że regularne stosowanie kosmetyków, w tym peelingu, z kwasem glikolowy, pozwoli w bardzo krótkim czasie usunąć ze skóry różnego rodzaju przebarwienia. Co więcej, znacznej poprawie ulegnie proces odnowy komórkowej, co spowoduje lepszą regenerację, a to przełoży się na spłycenie zmarszczek, a nawet na ich redukcje i zanik w przypadku tych płytszych i świeższych. Oprócz tego skóra po takim preparacie zostanie doskonale nawilżona, poprawi się jej faktura i barwa, a także zniknie problem z przetłuszczeniem i zmianami trądzikowymi.

Podsumowanie

Na rynku kosmetyków przeznaczonych do ochrony i pielęgnacji skóry znaleźć można setki produktów. Warto jednak dużą uwagę przyłożyć do tych, które zawierają w swoim składzie kwas glikolowy. Jego działanie jest naprawdę zauważalne i szybko przełoży się na znacznie lepszą kondycję skóry.