monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

laminowanie włosów żelatyną
Uroda

Laminowanie włosów żelatyną – co to jest, wady i zalety

Laminowanie włosów żelatyną staje się coraz popularniejszą formą pielęgnacji włosów. Choć wydawać by się mogło, że ten nieszczególnie przyjemnie pachnący produkt spożywczy może przynieść więcej szkody niż pożytku, wcale tak nie jest. Do czego stosuje się żelatynę w pielęgnacji włosów i kto powinien się zdecydować na taki zabieg?

Czym jest laminowanie żelatyną?

Tym mianem określa się po prostu nakładanie na wilgotne włosy odpowiednio przygotowanej żelatyny w celach kosmetycznych. Zabieg tego typu można przyrównać działaniem do keratynowego prostowania włosów. Laminacja pozwala bowiem wypełnić nieco przerwy w wiązaniach keratynowych włosów i tym samym sprawia, że poszczególne pasma są zdecydowanie bardziej miękkie. Efektem ubocznym laminacji może być lekkie rozprostowanie loków.

Kto powinien się na nie zdecydować?

Zabieg laminowania włosów żelatyną może przeprowadzić tak naprawdę każdy, kto chce zadbać o swoje włosy. Sprawdza się on szczególnie dobrze, gdy kosmyki sprawiają wrażenie pozbawione tego budulca, co może objawiać się między innymi nadmiernym przyleganiem do skóry głowy i ogólnym brakiem życia całej fryzury.

Po laminacji, kosmyki nie tylko zyskują nową miękkość i więcej objętości, ale również są znacznie lepiej chronione przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak odzież wierzchnia w okresie zimowym, niskie lub wysokie temperatury, a także wiatr czy opady deszczu.

Jak przeprowadzić laminowanie włosów żelatyną?

Laminowanie żelatyną nie jest na szczęście skomplikowanym zabiegiem. Wystarczy rozpuścić żelatynę zgodnie z przepisem, pamiętając o tym, by jej nie zagotować. Można połączyć ją z emolientową odżywką, jednak nie ma takiej konieczności. Taka mieszanka może jednak okazać się szczególnie korzystna dla osób, które uważają zapach wydzielany przez maseczkę z żelatyną za wyjątkowo nieprzyjemny: woń odżywki może nieco zniwelować nieszczególnie korzystną nutę żelatyny.

Po przygotowaniu mieszanki i ostudzeniu jej do odpowiedniej temperatury, można umyć włosy na całej długości i dokładnie nałożyć żelatynę. Aby mieć pewność, że dostała się ona do każdego włosa, można pokusić się o rozczesanie włosów szczotką. Warto jednak zrobić to z użyciem akcesorium z plastiku lub innego sztucznego tworzywa, które łatwo umyć. Następnie, żelatynę można spłukać bardzo dokładnie, używając do tego celu letniej wody.

Jak widać, laminowanie włosów żelatyną nie jest szczególnie trudnym zabiegiem, ale może nieść za sobą naprawdę wiele korzyści. Osoby, które nie potrafią poradzić sobie z zapachem żelatyny na włosach podczas zabiegu, mogą zdecydować się na laminowanie siemieniem lnianym.