monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

koktajle odchudzające
Zdrowie

Koktajle odchudzające – smaczne odchudzanie

Dróg do mniejszej masy ciała i tkanki tłuszczowej jest wiele. Można przejść na radykalną dietę, intensywnie ćwiczyć, czy też stosować różnego rodzaju ziołowe suplementy. Jak się jednak okazuje, oprócz tego ogromnym powodzeniem cieszą się także koktajle odchudzające. Pytanie, jakie trzeba sobie w ich przypadku zadać, to jak zrobić je w odpowiedni sposób? Jakie przepisy są warte uwagi i warto je zastosować również w swojej kuchni?

Podstawowe składniki koktajli odchudzających

Zanim jednak przejdzie się do szczegółowego opisu różnego rodzaju koktajli na odchudzanie, najpierw warto sobie zadać pytanie, jakie są najbardziej podstawowe ich składniki? Innymi słowy, czego nie może zabraknąć w żadnej kuchni, w której będzie się chciało sięgnąć po takie właśnie napoje? Co w pierwszej kolejności trzeba nabyć, aby możliwe było ich wykonywanie?
Nie da się ukryć, że podstawą każdego koktajlu jest płyn, stanowiący bazę. Poleca się w tym wypadku wykorzystanie napojów roślinnych, a także wody jako ich uzupełnienie w koktajlu. Najlepiej wykonywać je w proporcji 1:1. Jaki jednak napój rośliny można polecić? Uznaje się, że w tym wypadku szczególnie warto postawić na mleko kokosowe, migdałowe lub też na napój sojowy.
Kolejnym obowiązkowym składnikiem jest oczywiście warzywo, które stanowi podstawę każdego odchudzającego koktajlu. Warto w tym wypadku sięgnąć po takie pozycje jak szpinak, brokuł, jarmuż, czy też marchew lub seler.
Ostatnim składnikiem, który powinno się dodać do koktajlu, jest owoc. Warto zauważyć, że owoce powinny stanowić jedyne źródło cukru w koktajlu. Co zatem można tu zastosować? Szczególnie poleca się banany, nektarynki, czy też brzoskwinie.

Ciekawe pomysły na koktajl

Skoro już wiadomo, jakie są podstawowe składniki koktajli odchudzających, warto się teraz dowiedzieć, jakie są przykładowe przepisy. Od czego zatem warto zacząć przygodę z odchudzającymi koktajlami?
Doskonałym koktajlem na początek jest ten ze szpinakiem. Wykonuje się go z 2 liści szpinaku, 1 gruszki, 10 winogron, a także 1/4 awokado. Bazę stanowić tu będzie woda, jogurt naturalny oraz nieco soku pomarańczowego, oczywiście samodzielnie wyciśniętego.
Innego typu bardzo ciekawą propozycją jest koktajl na bazie ananasa. Jest to bardzo prosty przepisy, który składa się z 1/2 szklanki soku z ananasa, 1/2 szklanki niesłodzonego mleka migdałowego, a także jogurtu naturalnego. Dodatkowo można w tym koktajlu zastosować nieco siemienia lnianego dla dodatkowego smaku. Taki koktajl podawany powinien być z lodem.