monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

peeling do twarzy
Lifestyle

Peeling do twarzy- podstawa pielęgnacji dla każdego rodzaju skóry.

Wielu z nas marzy o idealnej, gładkiej i promiennej cerze, która jest świadectwem dopisującego nam zdrowia oraz dbałości o wygląd. Dlatego też drogeryjne i apteczne półki wręcz uginają się pod naporem kosmetyków- w tym peelingów do twarzy, o których nieco więcej informacji znajdziemy w poniższym tekście.

Czy nasza twarz faktycznie potrzebuje peelingów?

Różne nurty w dziedzinie kosmetyki i pielęgnacji twarzy w różny sposób odnoszą się do częstotliwości stosowania peelingów oraz ich składów, jednak zdecydowana większość zgodna jest co do tego, że jest to faktycznie niezbędny element pielęgnacji, który umożliwia cieszenie się piękną skórą dzisiejszych czasach.
Peelingi mają za zadanie dogłębnie oczyścić naszą skórę, złuszczyć i usunąć martwy naskórek, a poprzez to również pobudzać komórki skóry do regeneracji i odbudowy. Biorąc pod uwagę to, że żyjemy dzisiaj w mocno zanieczyszczonym środowisku, spożywamy nie zawsze najzdrowsze jedzenie, często używamy kolorowych kosmetyków i niejednokrotnie żyjemy w stresie i pośpiechu, nasza twarz faktycznie potrzebuje dobrego peelingu i nie jest to tylko wymysł firm kosmetycznych, by zwiększyć naszym kosztem sprzedaż swoich produktów!

Jak rodzaje peelingów twarzy mamy do wyboru?

Kosmetyk peelingujący zawsze powinniśmy dobierać zgodnie z swoim typem cery i problemami z jakimi chcielibyśmy się uporać. W razie wątpliwości warto udać się z zapytaniem do dobrego dermatologa bądź zaufanej kosmetyczki, ponieważ źle dobrany preparat może nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić naszej cerze!
Do wyboru mamy:
-peeling do twarzy mechaniczny, który oczyszcza skórę za pomocą drobinek, polecany szczególnie do skóry zanieczyszczonej i tłustej;
-peeling enzymatyczny, który delikatnie złuszcza i oczyszcza naskórek za pomocą enzymów, polecany dla osób o cerze wrażliwej, naczyniowej i skłonnej do podrażnień;
– peeling chemiczny, w którym składnikami aktywnymi są kwasy, kosmetyki te dedykowane są osobom zmagającym się z trądzikiem, bliznami, a także zmarszczkami.

Peeling do twarzy- zasady stosowania

Gdy już uda wybrać się najlepszy dla nas peeling do twarzy, powinniśmy dokładnie zapoznać się i stosować do instrukcji oraz zaleceń producenta. Pamiętajmy też o tym, że peeling nie jest kosmetykiem do codziennego użytku, ponieważ nadmierne ścieranie czy złuszczanie skóry może powodować efekt odwrotny od zamierzonego, producenci najczęściej rekomendują stosowanie tych kosmetyków raz lub dwa razy w tygodniu.
Peeling zawsze stosujemy na oczyszczoną i pozbawioną makijażu skórę twarzy, omijając okolice oczu, które są bardzo podatne na podrażnienia, szczególnie przy ścieraniu mechanicznym nie powinno się trzeć twarzy zbyt intensywne. Po zakończonej pielęgnacji dobrze jest dokładnie oczyścić twarz z pozostałości kosmetyku i wklepać odpowiedni dla siebie krem, któremu peeling przygotował dobry grunt pod działanie.