monalisa.com.pl

monalisa – moda, uroda, zdrowie

herbata w ciąży
Dziecko

Czy herbata w ciąży jest polecana?

Bardzo wiele kobiet będą w ciąży nie ma pojęcia, w jaki sposób dobrze się odżywiać. Nie powinniśmy zapominać o tym, że to co jemy bezpośrednio wpływa nie tylko na nas samych, ale także na nasze dziecko. O czym więc pamiętać, komponując dla siebie posiłki w czasie ciąży? Co jest w tym przypadku bardzo istotne?

Posiłki w ciąży bardzo ważne

Warto pamiętać, że kobieta w ciąży wbrew powszechnie krążącej opinii nie powinna jeść wszystkiego. Niestety bardzo ostre potrawy lub surowe produkty mogą zaszkodzić naszemu jeszcze nienarodzonemu dziecku. Dlatego oczywiście powinniśmy spełniać zachcianki kobiet w ciąży, jednak nie możemy zapominać o tym, że bardzo ważne w tym przypadku jest także to, aby zachować rozsądek. Na co jeszcze w szczególności powinniśmy uważać?

Herbata w ciąży – czy jest polecana?

Bardzo często wiele kobiet zastanawia się, co pić w czasie ciąży. Oczywiście nie mamy tu na myśli alkoholu, który jest bezwzględnie zakazany w stanie błogosławionym, ale trzeba myśleć nawet o herbacie. Nie powinniśmy zapominać o tym, że choć jest to bardzo smaczny napój podawany zazwyczaj na gorąco, może zaszkodzić kobiecie w ciąży. W szczególności należy uważać na różnego rodzaju herbaty smakowe, zwłaszcza takie, które mają w swoim składzie wiele różnych barwników i owoców. Czasem może okazać się, że taka przykładowo multiwitaminowa herbata nas uczuli, a stosowanie wielu leków w ciąży nie będzie dla nas zbyt dobrym pomysłem. Na co jeszcze powinniśmy uważać w stanie błogosławionym?

Pijąc klasyczny napar przykładowo z czarnej herbaty powinniśmy także bardzo dużą uwagę zwrócić na fakt, że może ona obniżać lub podnosić ciśnienie. Wiele kobiet w ciąży boryka się nie tylko z wahaniami nastrojów, ale mogą mieć także problemy z ciśnieniem. Jeżeli przykładowo mamy bardzo niskie ciśnienie, a nie chcemy brać leków, powinniśmy zaparzyć sobie czarną herbatę. Istotny w tym przypadku jest czas jej parzenia, ponieważ czarna herbata parzona do 3 minut uwalnia substancję, które nas pobudzą oraz od razu podniosą nam ciśnienie. Z kolei jeżeli przeoczymy ten czas i przykładowo napar będzie parzony ponad 3 minuty, nie będzie miał już takich właściwości. Wiele kobiet nie ma o tym pojęcia, ale jak można zauważyć, nawet zwykła herbata w ciąży może nam pomóc lub też zaszkodzić. Warto więc zwracać bardzo dużą uwagę nie tylko na to co w stanie błogosławionym jemy, ale także pijemy. Bardzo wielu lekarzy zapomina o tym powiedzieć, dlatego same kobiety muszą na to zwrócić szczególną uwagę.